توضیحات و دانلود

آموزش کاربردی گرافیک با برنامه نویسی #C
0 0
آموزش کاربردی گرافیک با برنامه نویسی #C

با سلام با یک مبحث دیگر از زبان c# در خدمت شما عزیان هستیم .امیدواریم نهایت استفاده را از این مقاله ببرید .

زبان برنامه نویسی سی شارپ یکی از زبان های بسیار پرکاربرد می باشد. سادگی و کارایی بی نظیر زبان برنامه نویسی #C سبب محبوبیت آن در بین برنامه نویسان شده است.

با یک بررسی ساده مشخص می شود که .net یک چهارچوب بسیار جدید برای توسعه بسیاری از برنامه ها می باشد. این محیط بسیار ساده بوده و زبان برنامه نویسی c# یکی از اصلی ترین و شاید محبوب ترین زبان هایی است که در این محیط ایفای نقش می کند. حجم بسیار وسیعی از برنامه های تحت ویندوز با زبان برنامه نویسی c# نوشته شده اند. امروز قصد داریم این زبان را به صورت کاملا کاربردی توضیح دهیم.

اصول زبان برنامه نویسی c#

برای یادگیری زبان برنامه نویسی c# در ابتدا می بایست با فضای نام و یا name space آشنا شوید. پس از بررسی دقیق این فضا می بایست متغیرها به طور دقیق بررسی شود و به دنبال آن صحبت از ثابت خواهد بود. توجه نمایید که ثابت ها از دسته ابزارهای بسیار مهم و اساسی در برنامه نویسی c# هستند. عملگرهای ریاضی و شرطی نقش حیاتی در آموزش برنامه نویسی c# دارند و قطعا ساختارهای کنترلی پر تکرار نیز سبب می شود که شما دقیقتر نتیجه گیری کنید. آرایه ها به نوعی نقش ابزارهای کمکی برای این زبان را ایفا می کنند.

معرفی دستورات گرافیکی برنامه نویسی c#

در ابتدا می بایست سطوح دسترسی ترسیم شود و به دنبال آن سطوح مختصات با توجه به شرایط دکارتی کشیده شود. بررسی رویداد paint از طریق فرم های مختلف صورت می گیرد. می بایست متدهای Override به صورت دقیق انجام شود و شی های ghraphics نیز در محل دقیق خود قرار بگیرد.

در پنل گرافیکی برنامه نویسی c# ساختار color وجود دارد که در خصوص رنگ دهی به طور دقیق از سایه زنی های تیره و روشن استفاده می نماید. ساختار point سبب نقطه دهی و یا جانمایی دقیق هر شی شده و ساختار size به سایز دهی دقیق هر شی گرافیکی کمک می نماید. می بایست کار با brush به طور دقیق آموزش داده شود، این ابزار سبب می شود که بعدهای گرافیکی مختلف به طور دقیق طراحی شوند. عموما متدهای کلاس pen برای جزییات به کار می رود و شما می توانید از این ابزار به صورت روتین استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که کشیدن نقش های مختلف در محیط های گرافیکی با استفاده از زبان c# بسیار ساده و قابل قبول می باشد.

پیاده سازی مربع تو در تو

برای پیاده سازی پروژه های مختلف به زبان c# می بایست در ابتدا منطق برنامه به طور دقیق مشخص شود. به عنوان مثال برای پیاده سازی مربع های تودر تو نیاز به تعریف شی های مختلف بوده که قرار است نقش مربع را ایفا نمایند. به این ترتیب مربع ها در یک محیط به صورت تصادفی پخش می شوند و هر مربعی که به طور کامل مربع دیگر را پوشش دهد از دسته مربع های تودر تور محسوب می شود و یا به نوعی دارای هم پوشانی خواهد بود. برای یادگیری زبان برنامه نویسی c# می بایست در ابتدا از پروژه های کوچک شروع نمایید و سپس به سراغ کارهای بزرگ بروید. در این پروژه نیاز به متد براش به صورت کاملا دقیق بوده و حتی متدهای formHwnd نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. گاه دیده می شود که مربع های تو در تو به وسیله متدهای بازگشتی نیز اعمال می شود.

پروژه سیاه و سفید کردن تصاویر

برای طراحی این پروژه استفاده پرتکرار از متد  fromImage صورت می پذیرد. این متد به تصویرسازی دقیق کمک می کند. در این پروژه در ابتدا می بایست نوع تصویر انتخاب شده وارد فرم های دقیقی شوده و تمامی پیکسل های ان به صورت قطعه بندی شده کدنویسی شود. استفاده از متدهای درست در این روش شما را به نتیجه نزدیکتر خواهد نمود. سپس با استفاده از مختصات مربوط به هر قسمت می بایست رنگ دانه های هر تصویر گرفته شده و تصاویر حالت بی رنگ به خود بگیرد. متد color از دسته ابزارهای اصلی این پروژه می باشد. دقت کنید که شکل ها می تواند به صورت نقطه نقطه نیز مورد بررسی قرار بگیرد. زبان c# این پروژه را به سادگی به مرحله اجرا می رساند. دقت کنید که در این پروژه قطعا می بایست کیفیت تصویر حفظ شود. پیاده سازی برنامه نویسی c# در محیط .net به این موضوع کمک شایانی می نماید.

پیاده سازی بازی با زبان c#

در ابتدا به پیاده سازی بازی snake با زبان c# می پردازیم. این بازی می بایست با استفاده از متدهای کنترلی صورت پذیرد. در واقع کنترل ها می بایست از طریق صفحه کلید حرکت نماید و به این صورت شما می توانید کنترل دقیقی بر روی آن داشته باشید.

بازی بعدی که به زبان c# پیاده سازی شده است حرکت اجسام در محیط با دیواره های مختلف می باشد. در واقع اجسام می بایست در یک مسیر به دنبال هم حرکت نمایند و همینطور جسم هدف در برخورد با اشیا ناپدید شود. در نوع پیشرفه این بازی دیده شده است که برخورد اجسام با دیوارهای صفحه به طور دقیق بررسی می شود. برنامه نویسی c# پیشرفته اجازه داده است که این بازی به نوع برخورد اجسام به یکدیگر نیز ادامه دار باشد.

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد که کاربرد زبان برنامه نویسی c# بسیار زیاد بوده و زبان برنامه نویسی c# استاندارد دارای یک سری قوانین مشخص می باشد.

 


دانلود
  • لینک های دانلود دوره های آموزشی تا پایان دوره قابل دانلود می باشد.
  • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده از ورژن جدید نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده لینک های دانلودی که چندین قسمت می باشند فقط قسمت اول را از حالت فشرده خارج کنید.
  • لطفا توضیحات نوشته شده برای مطالب را با دقت بخوانید.
  • برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید.

لینک های دانلود

ارسال نظر
ارسال پیام به :