جستجوی دسته : جاوا

سیستم مدیریت بارگذاری شبکه در جاوا

با سلام در ادامه پروژه های برنامه نویسی با پروژه مدیریت بارگذاری شبکه به زبان جاوا در خدمت شما کاربران هستیم .زبان های مورد استفاده شده جاوا، بوت استرپ، جاوا اسکریپت، آژاکس،JDBC، JSP، Servlet می باشد . امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد .

مدیریت صفحات اجرایی :

 1. اضافه کردن / حذف سرور
 2. افزودن / حذف مشتری
 3. دانلود اختصاصی
 4. تغییر رمز عبور
 5. تولید گزارشات
 6. راهنما

ماژول استفاده شده :

 • پیام رسانی
 • دانلود / آپلود
 • تغییر رمز عبور
 • راهنما
 • خروج

سیستم عامل: ویندوز 7/8، ویندوز 10، لینوکس

پشتیبانی : MY SQL

وب سرور  : Apache، Tomcat، Web Logic، WebSphere، Tomcat Server.

مرورگر برنامه : اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس

پروژه سیستم مدیریت مدرسه در جاوا

با سلام خدمت کاربران عزیز. پروژه مدیریت مدرسه به زبان جاوا یک پروژه ساده که می توانید از آن برای تحقیق و یادگیری در دانشگاه از آن استفاده کنید .دراین پروژه ازجاوا اسکریپت , AJAX , JSP , JDBC , اوراکل و SQL استفاده شده است .

دراین پروژه می توان تمامی اطلاعات معلمان , دانش آموزان , کارکنان , نتایج دانش آموزان وگزارش روزانه و....را جمع آوری و به دست آورده ایم.دو نوع کاربر وجود دارد که شامل : کلاینت پروژه وپنل مدیریت

ابزار مورد نیاز :

IDE، MyEclipse، Eclipse، NetBeans

زبان برنامه نویسی شده :

HTML، HTML5، CSS، CSS3، بوت استرپ و جاوا اسکریپت

سرور مورد استفاده :

Apache Tomcat، JBoss، Glassfish، Weblogic، Websphere

مرورگر پشتیبانی شده :

اینترنت اکسپلورر، اپرا مینی، گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس

سیستم عامل پشتیبانی شده :

ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10

نحوه اجرای پروژه :

وارد کردن پروژه در IDE، MyEclipse، Eclipse، Netbeans و اجرای آن.

پروژه مدیریت اطلاعات دانش آموزان به زبان جاوا

پروژه سیستم مدیریت دانش آموزان که برای مدارس ,دانشگاه و موسسات آموزشی کابرد دارد .از امکانات این پروژه می توان محدودکردن دانش آموزان در دوره های آموزشی , ثبت نام , نتایج آزمون ها ,هزینه های دانش آموزان , برنامه های زمانی ,حضور دانش آموزان و همچنین مدیریت می تواند نیاز های اطلاعاتی مربوط به دانشآموزان وموسسه را به راحتی فراهم کنند .

این پروژه به زبان جاوا servlet , جاوا HTML , و C++ , JSP استفاده شده است .این سیستم شامل سیستم اطلاعاتی , فرم ورود, منوی اصلی و سیستم اطلاعاتی دانش آموزی است .شما می تواند این پروژه را به صورت رایگان از سایت علمی پرو دانلود کنید .امیدواریم مورد استفاده شما کاربران قرار بگیرد

 

 

آشنایی با Framework های جاوا

در این مقاله با مفهوم framework و کاربرد آن در java و ویژگی های آن آشنا میشویم.به طور کلی ،Framework می تواند به عنوان یک ساختار واقعی یا مفهومی تعریف شود که برای راهنمایی برنامه نویسان جهت توسعه و ساخت برنامه های مفید و پرکاربرد بر روی سرورها تعبیه شده است.

Framework چیست؟

به طور کلی ،Framework   می تواند به عنوان یک ساختار واقعی یا مفهومی تعریف شود که برای راهنمایی برنامه نویسان جهت توسعه و ساخت برنامه های مفید و پرکاربرد بر روی سرورها تعبیه شده است.

در دنیای سیستم های کامپیوتری، یک فریم ورک می تواند به عنوان یک ساختار لایه ای در نظر گرفته شود که به کاربر توصیه می کند چه نوع برنامه ای باید ساخته شود و برنامه ی ساخته شده چگونه باید با سایر برنامه ها هماهنگ شود تا در نهایت یک جزء هماهنگ و مفید داشته باشیم. برخی اوقات فریم ورک ها می توانند شامل برنامه های واقعی نیز باشند، که رابط کاربری ها را مشخص کنند و یا ابزارهای برنامه نویسی را برای استفاده از فریم ورک ها فراهم بیاورند.

اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع بپردازیم، یک فریم ورک نرم افزاری،  یک برنامه عظیم از پیش نوشته شده است که می تواند برای حل مشکلی که در یک ناحیه خاص وجود دارد، به کار گرفته شود. در حقیقت، فریم ورک از کد ما استفاده می کند زیرا معمولا فریم ورک تحت کنترل ما و کدهای ما قرار دارد. ما می توانیم از یک فریم ورک با فراخوانی "متد"، "ارث بری " و یا ایجاد"callback" استفاده کنیم.

یک فریم ورک ، مجموعه ای از کتابخانه های نرم افزاری  و یا کامپوننت ها است که یک برنامه رابط کاربری مشخص را برای ما فراهم می کنند.

یک فریم ورک برخی ویژگی های کلیدی دارد که آن را از کتابخانه ها متمایز می کند. این ویژگی های کلیدی عبارتند از :

Inverted flow of control (جریان کنترلی وارونه):

یک فریم ورک  یک جریان کنترلی وارونه بین خودش و کاربر ایجاد می کند. زمانی که از یک فریم ورک استفاده می کنیم، ما معمولا فقط توابع فراخوانی بازگشتی محدود و یا کلاس های محدودی ایجاد می کنیم و سپس یک متد و یا procedure را به کار می گیریم. در این نقطه، فریم ورک سایر امور را برای ما انجام می دهد، و هر فراخوانی و یا متد دیگری که مورد نیاز باشد را در برنامه در زمان و مکان مناسب وارد می کند که همین موضوع ، رمز پایداری و تداوم فریم ورک ها در گذر زمان است.

Extensibility (قابلیت توسعه):

یک فریم ورک می تواند به وسیله کاربر و کدهای برنامه که توابع خاصی را تولید می کنند، گسترش پیدا کند.

 

Non-modifiable (عدم ویرایش پذیری ):

اصولا کدهای مربوط به یک فریم ورک نمی توانند ویرایش شوند. کاربران تنها می توانند فریم ورک را توسعه بدهند ولی نمی توانند آن را ویرایش کنند.

فریم ورک ها با توجه به مساله ای که در آن به کار گرفته می شوند، انواع مختلفی دارند. این انواع شامل کامپوننت ، توسعه، سرویس ها، دامنه ها ، مفاهیم ، برنامه ها ، پلتفرم و غیره می شوند. اگر بخواهیم نگاه دقیق تری به این مبحث داشته باشیم، می توانیم از جدول زیر استفاده کنیم:

کاربرد فریم ورک ها

یک فریم ورک، در ساخت برنامه های پیچیده بسیار مفید و کاربردی است زیرا اغلب معمولا فریم ورک ، ساختار برنامه را شکل می دهد. برخی از فریم ورک ها حتی از کدهای بیشتری پشتیبانی می کنند و به این ترتیب شما می توانید میزان کدنویسی خودتان را کاهش بدهید. این موضوع می تواند با توجه به میزان دشوار بودن پیاده سازی فریم ورک ها در محیط های مختلف برنامه نویسی، خوب و یا بد باشد.

فریم ورک ها در جاوا

در تکنولوژی جاوا، تعداد زیادی از فریم ورک ها وجود دارند که برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند از آن ها برای ساخت برنامه های پیچیده استفاده کنند. فریم ورک های موجود در جاوا عبارتند از : ‘Hibernate’, ‘Spring’, ‘Struts’ و غیره...

 مثال

در جاوا، یک مثال بسیار متداول از فریم ورک ها ، GUI framework ها مانند کلاس های AWT و Java Swing  هستند. زیرا آن ها حجم بالایی از کد برای مدیریت رابط های کاربری دارند، و از یک جریان وارونه کنترلی پیروی می کنند، جریان وارونه کنترلی به این دلیل اتفاق می افتند که ما ابتدا یک فریم ورک GUI را راه اندازی کردیم و سپس منتظر ماندیم تا پردازش های بعدی ، به وسیله های فراخوانی های کاربر انجام شود.

برخی اوقات کلاس های Collections هم می توانند به عنوان یک framework در نظر گرفته شوند، زیرا آن ها از لحاظ سایز و پیچیدگی در سطح بالایی قرار دارند. اما آن ها در اکثر مواقع به عنوان یک کتابخانه در نظر گرفته می شوند زیرا هیچ جریان کنترلی وارونه ای در آن ها وجود ندارد. در داخل این کتابخانه ها روند برنامه به صورت فراخوانی ساده متدها در نوبت های از پیش تعیین شده انجام می شود و یا از extended class ها برای ترتیب اجرای متدها استفاده می شود. بعد از اجرا نیز پاسخ ها دریافت می شوند.

این مقاله فقط جنبه ی معرفی framework ها را دارد. امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید.

کتاب آموزش مقدماتی زبان جاوا

با سلام کتاب آموزش مقدماتی جاوا توسط آقای بهنام خانی تهیه و گردآوری شده و مناسب برای افرادی است که قصد دارند یادگیری این زبان برنامه نویسی را به تازگی شروع کنند.در این کتاب آموزشی شما با مقدمات زبان برنامه نویسی جاوا،به زبانی ساده آشنا می شوید.این کتاب پیشنیاز شماست برای یادگیری برنامه نویسی اندروید.

نویسنده: بهنام خانی

موضوع: برنامه نویسی

تعداد صفحات: ۸۸

فرمت: کتاب PDF

زبان: فارسی

تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

 

7 نکته درباره نسخه جدید جاوا

باسلام . در این مقاله به ویژگیهای نسخه جدید جاوا پرداخته ایم .امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد .

زبان برنامه نویسی جاوا یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب دنیا است که امروزه به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، تسلط و غلبه این زبان برنامه نویسی بر سایر زبان های برنامه نویسی به گونه ای است که در بیست سال گذشته موفق شده است رتبه اول را در میان بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا حفظ کند. با این که در سال اخیر کمی از تسلط و غلبه زبان برنامه نویسی جاوا کاسته شده است ولی با این حال ما در این جا نکات بسیار مهمی را آورد ایم که برنامه نویسان جاوا باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند چرا که پیش بینی می شود این زبان در سال های آینده نیز بهترین باشد.

کاربران تجاری java SE در حال حاضر نیازمند یک لایسنس هستند

شاید بتوان گفت مهم ترین تغییری که در زبان برنامه نویسی جاوا به وجود آمده است این است که کاربران نسخه صنعتی جاوا از این ماه فوریه سال ۲۰۱۹ باید اقدام به تهیه لایسنس برای استفاده از این زبان برنامه نویسی کنند. این تغییر به دلیل تصمیم شرکت اوراکل انجام شده است که این شرکت تصمیم گرفته است مدل حمایتی خود را برای زبان برنامه نویسی جاوا تغییر دهد. این تغییر‌ می تواند بر روی Java SE 8 نیز تاثیر بگذارد که نسخه پولی آن در ماه مارس سال 2022 و 2025 منتشر خواهد شد.

برای کاربران شخصی آپدیت ها و ساپورت ها تا سال ۲۰۲۰ ادامه دار خواهد بود، علاوه بر این نسخه یازده زبان برنامه نویسی جاوا که اخیرا منتشر شده است نیز برای ۵ الی یازده سال دارای آپدیت و ساپورت از طرف شرکت و یا محل منتشر شده می باشد.

نسخه 12 زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019 منتشر خواهد شد

از زمانی که شرکت اوراکل مدل حمایتی خود را تغییر داده است نسخه non-LTS همواره به صورت سالانه منتشر شده است و به احتمال بسیار زیاد این نسخه ها دارای تغییرات اساسی در زبان برنامه نویسی جاوا نخواهند بود. JDK 12 به صورت non-LTS می باشد که به همین دلیل نمی توان گفت که تغییراتی که در آن وجود دارد جزئی خواهد بود، این نسخه به همراه ویژگی های فوق العاده اش منتشر خواهد شد. این نسخه در ‌ماه مارس امسال منتشر خواهد شد و تا ماه سپتامبر که نسخه 13 این زبان برنامه نویسی منتشر شود در دسترس خواهد بود و پشتیبانی خواهد شد. این نسخه از زبان برنامه نویسی جاوا دارای تعداد بسیار زیادی از ویژگی های جدید خواهد بود که برخی از آن ها به صورت قطعی از ماه سپتامبر امسال در دسترس برنامه نویسان این زبان قرار خواهند گرفت و برخی دیگر هنوز باید مورد بحث قرار بگیرند.

نسخه 13 به صورت کلی در ماه سپتامبر با امکان دسترسی زودتر منتشر خواهد شد

تا به امروز اطلاعات بسیار کمی درباره نسخه 13 جاوا وجود دارد، تنها چیزی که تقریبا تمامی ما می دانیم این است که این نسخه از زبان برنامه نویسی جاوا در سپتامبر سال 2019 منتشر خواهد شد و این نسخه نیز مانند نسخه 12 non-LTS خواهد بود.

با این حال اگر شما می خواهید که سریع تر آن را آزمایش کنید یک راه دسترسی در حال حاضر موجود است که می توانید آن را تست کنید. برخی از JEP ها( مخفف JDK Enhancement Proposals) ممکن است در نسخه 13 زبان برنامه نویسی جاوا ثبت شود، اما این ویژگی به صورت انحصاری است.

دسته بزرگی از ویژگی ها در زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019

با این وجود که نسخه اصلی پشتیبانی زبان برنامه نویسی جاوا نسخه یازدهم  در سال گذشته منتشر شد، امسال نیز ویژگی های فوق العاده ای به آن اضافه شده است که می توانید آن ها را در استور‌ خود مشاهده کنید، اجازه دهید نگاهی به دو ویژگی که در نسخه پشتیبان اتفاق خواهد افتاد نگاهی بیندازیم.

گزینه های تایید شده برای نسخه 12 زبان برنامه نویسی جاوا

یک کامپایلر زمان توقف ضعیف به نام Shenandoah به زبان برنامه نویسی جاوا اضافه شده است تا توقف هایی که در زمان اجرای یک برنامه به وجود می آیند را به کمترین میزان ممکن برساند. این کامپایلر اضافه شده است تا منابع محاسباتی جدید را همسان سازی کند، زمان توقف و شروع زمان هیپ بدون در نظر گرفتن زمانی است که با استفاده از  زمان توقف GC کاهش پیدا می کند.

ویژگی Micro Benchmark Suite این امکان که برنامه نویسان زبان برنامه نویسی جاوا برنچ مارک های تست را اجرا کرده و یا یک بنچ مارک جدید بسازند را راحت تر کرده است.

یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده Revamped switch statements می باشد که پروسه نوشتن کدها را برای برنامه نویسان جاوا راحت تر می کند. به صورت کلی می توان گفت که switch statement می تواند مانند یک expression مورد استفاده قرار گیرد.

JVM Constants API یک ویژگی دیگر است که وب سایت OpenJDK این چنین آن را تعریف می کند که " یک API جدید معرفی می کند که می توان با آن اسامی را توصیف کرد و فایل های کلاس را توسط آن طبقه بندی کرد.

ویژگی های دیگری که ممکن نیست از نسخه 12 جاوا کنار گذاشته شوند

Raw string literals به جاوا اضافه خواهد شد.

یک ابزار پکیج کردن طراحی شده است که تا عملیات نصب کردن و اجرای اپلیکیشن های جاوا را بر روی دستگاه های نیتیو راحت تر کند.

ویژگی Limit Speculative Execution که به هر دو قشر برنامه نویسان زبان برنامه نویسی جاوا و مهندسین عملگرها کمک می کند تا بهتر بتوانند امنیت اپلیکیشن را در برابر آسیب پذیری های احتمالی حفظ کنند.

اشتراکات و ویژگی های بیشتر با OpenJDK

OpenJDK یک اجرای متن باز از نسخه استاندارد جاوا( java SE) می باشد که از طرف اراکل و اجتماع متن باز پشتیبانی می کند. از حالا OpenJDK برای جدیدترین انتشار LTS زبان برنامه نویسی جاوا در دسترس هستند. این کار نشان می دهد که اوراکل به ایده متن باز بودن و مشارکت های اجتماعی علاقه مند می باشد.

اگر چه اوراکل بعد از شش ماه از انتشار نسخه اولیه دیگر این نسخه را پشتیبانی نمی کند، اما Red Hat پشتیبانی خواهد شد. مارک رینولد ون معمار اصلی پلتفرم زبان برنامه نویسی جاوا گفت که استواری ها رهبران واقعی هستند که می توانند چیستی زبان برنامه نویسی جاوا را به عنوان یک زبان برنامه نویسی بدانند. این اساتید می توانند JEP جدید را پیشنهاد دهند، مشکلات جدید  OpenJDK را پیش بینی کنند که کمک زیادی به پیشرفت زبان برنامه نویسی جاوا خواهد کرد.

موقعیت های شغلی موبایل و یادگیری ماشین

در اکوسیستم گوشی های موبایل به خصوص اندروید با این وجود که بسیاری از برنامه نویسان موبایل به سمت زبان های برنامه نویسی جدید رفته اند ولی زبان برنامه نویسی جاوا هنوز هم به عنوان اصلی ترین زبان برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد و رایج ترین زبان می باشد. بر طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است متوسط حقوق یک برنامه نویس موبایل در کشور آمریکا 100 هزار دلار می باشد. اکوسیستم اندروید در دهه گذشته پیشرفت های بسیار زیادی داشته است.

اما زبان برنامه نویسی جاوا و اکوسیستم وسیع آن کاربردهایی خیلی بیشتر از برنامه نویسی موبایل دارند، اگر چه بیشتر اهمیت جاوا به دلیل طراحی برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی برای شرکت های مختلف می باشد اما این زبان برنامه نویسی در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. حتی اگر زبان برنامه نویسی پایتون بهترین زبان در این زمینه باشد، این زبان برنامه نویسی دارای کتابخانه های متعددی در این زمینه می باشد که دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند که از جمله این کتابخانه های کاربردی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توان به Deeplearning4j، Neuroph، weka و ... اشاره کرد.

کنفرانس های جاوا در سال 2019 میلادی

حالا که ما درباره این زبان برنامه نویسی صحبت کردیم و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دادیم بهتر است نگاهی اجمالی به کنفرانس هایی که در سال 2019 درباره زبان برنامه نویسی جاوا برگزار می شود را بررسی کنیم. کنفرانس ها یک محیط بسیار مناسب برای شنیدن صحبت های فوق العاده، صحبت کردن و برقراری ارتباط با سایر برنامه نویسان می باشد. حتی اگر شما نمی توانید در این کنفرانس ها حضور پیدا کنید مطمئن باشید که آن ها را به اشتراک خواهند گذشت تا شما نیز بتوانید از آن ها استفاده کنید.

در این جا برخی از کنفرانس های اصلی زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

معرفی کنفرانس ها

Jax یک کنفرانس نوآوری معماری و نرم افزاری زبان برنامه نویسی جاوا می باشد. این نمایشگاه و کنفرانس از تاریخ 6 تا 10 ماه می سال جاری میلادی برگزار خواهد شد. به غیر از زبان برنامه نویسی جاوا موضوعاتی مانند agile، Cloud، Kubernetes و ... نیز در این نمایشگاه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

JB CNC در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار می شود، این کنفرانس سه روزه درباره برترین برنامه نویسان جاوا صحبت می کند و تمرکز اصلی آن بر روی موتور زبان برنامه نویسی جاوا یعنی JVM  و فناوری های متن باز آن می باشد.

Fokus یک کنفرانس برنامه نویس محور می باشد که در شهر استکهلم سوئد برگزار می شود. این کنفرانس سه روزه از تاریخ 4 تا 6 فوریه در این شهر برگزار می شود. سخنرانان این کنفرانس شامل براون گیتس از اوراکل، معمار زبان برنامه نویسی جاوا و بسیاری از متخصصان دیگر می باشند و  موضوع این کنفرانس نیز فرانت اند و وب، cloud و ... می باشد.

یکی از بزرگ ترین کنفرانس های زبان برنامه نویسی جاوا کنفرانس JavaZone می باشد که سالانه هزاران نفر از آن بازدید می کنند و سخنرانان آن نیز امسال 18 ساله خواهند شد. این کنفرانس هر ساله در شهر اسلو نروژ برگزار می شود. وب سایت امسال این کنفرانس در حال حاضر در دسترس نیست و شما میتوانید تنها از وب سایت سال گذشته آن ها دیدن کنید.

javaLand یک کنفرانس فوق العاده است که شامل سخنرانی ها، آموزش ها و فعالیت های اجتماعی می باشد. این کنفرانس در شهر برهل آلمان و در تاریخ 19 تا 21 مارس امسال برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند به راحتی در آن شرکت کنند.

سخن پایانی

اگر در سال جاری در زمینه زبان برنامه نویسی جاوا و یا زبان های برنامه نویسی نزدیک به این زبان برنامه نویسی در حال فعالیت هستید باید بدانید که به نظر می رسد که در سال های آینده نیز این زبان برنامه نویسی جزو بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا باشد. با این که این تغییراتی که در زبان برنامه نویسی جاوا اتفاق می افتد ممکن است بر روی کاری که شما در ماه فوریه انجام می دهید تاثیر نگذارد، اما یادگیری این تغییرات می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی آینده شما در این زمینه بگذارد و شما را به سمت پیشرفت های بزرگ راهنمایی کند.

سورس کد سیستم چت ساده با جاوا

با سلام با یک سورس کد دیگر در خدمت شما کاربران عزیز هستیم . سورس کد برنامه چت که در عین سادگی بسیار کاربردی و کابران زیادی به سمت آن کشیده میشود که می توانید به صورت رایگان از سایت علمی پرو دانلود کنید . امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرارگیرد .

پروژه نمایش تاریخ و ساعت با جاوا

با سلام خدمت کاربران عزیز .پروژه ای که در این بخش قرار داده شده است پروژه نمایش تاریخ و ساعت جاری سیستم به زبان جاوا می باشد که می توانید این پروژه را به صورت رایگان دانلود کنید.

کتاب اصل و نسب جاوا

جاوا به زبانC++نتیجه مستقیم زبانCوابسته است . بسیاری از خصلتهای جاوا بطور مستقیم از این دو زبانگرفته شده است . دستور زبان جاوا منتج از دستور زبان C است . بسیاری از جنبه هایOOP زبان جاوا ازC++ بعاریت گرفته شده است . در حقیقت بسیاری از خصلتهای زبان جاوا از این دو زبان مشتق شده یا با آنها مرتبط است .
علاوه بر این ، تولید جاوا بطور عمیقی متاثر از روال پالایش و تطبیقی است که طی سه دهه گذشته برای زبانهای برنامهنویسی موجود پیش آمده است . بهمین دلایل بهتر است سیر مراحل و نیروهایی که منجر به تولد جاوا شده را بررسی نماییم.

کتاب نوشتن برنامه های بانک اطلاعاتی با جاوا Java به زبان فارسی

کتاب نوشتن برنامه های بانک اطلاعاتی با جاوا Java به زبان فارسی . انتخاب یک عنوان برای یک کتاب گاهی مشکل به نظر می رسد کتابی که پیش رو دارید نوشتن برنامه های بانک اطلاعاتی با جاوا میباشد. همانطور که می دانید زبان جاوا یکی از زبانهای برنامه نویسی کاملا شی گرا میباشد که دارای قدرت بسیاری میباشد. در این کتاب به مرور کلی زبان جاوا پرداخته و نحوه اتصال به بانکهای اطلاعای مانند اکسس ۲۰۱۰ پرداخته میشود. لازم به ذکر است تمامی فایلهای مربوطه همراه کتاب میباشد. محیط برنامه نویسی جاوا در این کتاب NetBeans IDE 7.0.1 میباشد. این کتاب کمک بسیاری در یادگیری کسانی که علاقه زیادی به یادگیری جاوا دارند می نماید.

کتاب جاوا Java به زبان ساده

کتاب جاوا Java به زبان ساده شما را با زبان برنامه نویسی قدرتمند جاوا آشنا می کند. این کتاب نوشته مهندس یونس ابراهیمی می باشد که دستورات پایه ای زبان جاوا و نحوه کد نویسی در محیط نت بینز را به شما کاربران عزیز سایت علمی پرو آموزش می دهد. جاوا یک زبان شی گرا می باشد که توسط سان میکروسیستمز ابداع گردید و امروزه توسط شرکت اوراکل توسعه و پشتیبانی می شود. این زبان دارای اجرایی بر روی اکثر سکوهای سخت افزاری و نرم افزاری است و کد های میانی توسط JVM بر روی تمامی سخت افزار های مختلف اجرا می گردد. امروزه جاوا با داشتن فریم مرک های متفاوت و قدرتمند یکی از گزینه های مطرح جهت پیاده سازی پروژه های نرم افزاری بزرگ در اکثر کشورهای پیشرفته به شمار می اید. تمامی کدهای نوشته شده در این کتاب در NetBeans اجرا شده است. امید است که از مطالعه ی این کتاب بهره کافی را در یادگیری زبان JAVA ببرید. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است .

سورس کد منو گرافیکی در جاوا

در هر برنامه ای که با فرمها سرکار داریم کنترل منوها ضروری محسوب می شود .در سورس کد زیر شما می توانید منوهایی زیبایی را برای فرم های خود طراحی نمایید و با کمی تغییر اون را به سلیقه خودتان تبدیل کنید. در این پروژه از کلاس هایی AccordionItem , AccordionLeafItem , AccordionMenu و … جهت طراحی منوها استفاده شده است.

کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا به زبان فوق العاده ساده به صورت PDF

کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا به زبان فوق العاده ساده

در این بخش برای علاقه مندان به یاد گیری زبان برنامه نویسی جاوا (JAVA)، کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا را آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد کتاب و لینک دانلود را مشاهده کنید.

معرفی کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

این کتاب آموزشی که با نام “جاوا به زبان فوق العاده ساده” و به قلم هادی خدا پناه می باشد، با هدف ارتقای سطح علمی زبان جاوا در میان برنامه نویسان ایرانی ارائه شده است زیرا زبان جاوا با سرعت زیادی در حال پیشرفت و توسعه است و روز به روز بر تعداد علاقه مندان به این زبان افزوده می شود. تعداد برنامه نویسانی که با زبان جاوا کار می کنند، به مراتب بیشتر از تعداد برنامه نویسانی است که با سایر زبان ها کار می کنند و علت آن هم ویژگی های فوق العاده زبان جاوا همچون امنیت و قدرت می باشد. در کنار این موضوع شاهد رواج گسترده ی تلفن های هوشمند در میان کل مردم جهان هستیم که بیشتر این گوشی های هوشمند از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، باید توجه داشت که بخش رابط کاربری سیستم عامل محبوب اندروید با استفاده از زبان جاوا نوشته شده است و برنامه های اندرویدی می توانند برای ارتباط برقرار کردن با بخش های زیرین این سیستم عامل از کتابخانه های موجود در جاوا بهره ببرند. همچنین به منظور نوشتن برنامه های کاربردی برای این سیستم عامل باید از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده کنیم.

نکته ایی که باید بدانید این است که برای کار با دیتابیس هایی مانند دیتابیس Oracle حتما باید به میزان لازم زبان برنامه نویسی جاوا را بلد باشید، در غیر این صورت نمی توانید از آن ها به طور مناسب استفاده کنید. برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا برای سیستم عامل های اندروید، لینوکس و ویندوز برنامه های کاربردی بنویسند. نویسنده این کتاب آن را به زبانی ساده و قابل فهم نوشته است تا خوانندگانی که در سطح مقدماتی هستند با مطالعه این کتاب آموزشی گام به گام پیشرفت کنند و به سطح قابل قبولی برسند.

سرفصل کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

فصل اول

 • نصب جاوا
 • نصب نرم افزار eclipse

فصل دوم

 • متغیر
 • انواع داده ها در جاوا
 • نخصیص مقدار به متغیر های دارای مقدار اولیه
 • عبارت تخصیص (Assifnment Statements)
 • نوع داد char
 • نوع داده boolean
 • نوع داده های اعشاری در جاوا
 • نوع داده ای صحیح در جاوا
 • انواع مرجع (Refrence Types)
 • ایجاد مقادیر جدید با اعمال عملگرها (Creating New Values by Applying Operators)
 • عملگر های افزایشی (increment) و کاهش (decrement)
 • عملگر های تخصیص (Assignment Operators)

فصل سوم

 • Making Decisions (Java if Statements)
 • کنترل کلید های فشار داده شده از کیبورد
 • ایجاد کردن مقادیر تصادفی
 • دستورات انتخابی
 • علامت ==
 • کاربرد if بدون else
 • ایجاد شرط با عملگرهای مقایسه ای و منطقی
 • مقایسه اشیاء (Comparing objects)
 • عملکر های منطقی در جاوا
 • ساخت if های تودرتو
 • دستور Switch در جاوا
 • Switch جدید و بهبود یافته

فصل چهارم

 • تکرار دستور العمل ها بارها و بارها (دستور while در جاوا)
 • تکرار تا تعدادی معین (حلقه for در جاوا)
 • اجرا تا زمانی که آنچه می خواهید را به دست آورید (حلقه do در جاوا)
 • ذخیره یک کاراکتر تنها
 • کار کردن با فایل ها در جاوا
 • محدوه متغیر ها

فصل پنجم

 • تعریف کلاس
 • تعرفی متغیر ها و تعریف اشیاء
 • کلاس های عمومی (Public classes)
 • تعریف متد داخل کلاس
 • یک Account که خودش را نمایش می دهد
 • فرستادن و گرفتن مقدار به Method ها
 • خطا
 • برنامه نویسی خوب (Good Programming)
 • راخوانی Accessor Methods

فصل ششم

 • ذخیره کردن داده ها در فایل
 • copy و paste کردن کد
 • خواندن یک خط در هر دفعه
 • ایجاد یک زیر کلاس
 • ایجاد زیر کلاس ها شکل گیری عادت هاست
 • استفاده از زیر کلاس ها
 • تطابق انواع (types match)
 • تغییر دادن متد های قبلی
 • استفاده از متد ها از درون زیر کلاس ها و کلاس ها

فصل هفتم

 • مقیاس دما (temperature scale) چیست
 • انواع enum در جاوا
 • Temperature چیست
 • با سازنده چه کاری می توان انجام داد
 • دو را برای انجام یک کار
 • ساخت temperatures بهتر
 • Using all this stuff
 • یک سازنده پیش فرض
 • سازنده ای که کار های بیشتری انجام می دهد
کتاب برنامه نویسی شبکه در جاوا (Java Network Programming) به صورت PDF

کتاب برنامه نویسی شبکه در جاوا

در این بخش کتاب برنامه نویسی شبکه در جاوا (Java Network Programming) را برای علاقه مندان به یادگیری مفاهیم برنامه نویسی شبکه و Socket Programming آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این کتاب آموزشی مشاهده و آن را دانلود کنید.

معرفی کتاب

این کتاب آموزشی یکی از کامل ترین آموزش های موجود برای مبحث شبکه در زبان برنامه نویسی JAVA می باشد که توسط Elliotte Rusty Harold نوشته شده است. در چند دهه اخیر زبان برنامه نویسی JAVA در زمینه تولید برنامه های مفید و کاربردی پیشرفت های چشم گیری داشته است این در حالی است که ساخت برنامه های تحت شبکه با این زبان کم تر مورد توجه بوده است. مدیریت نخ ها در ارسال درخواست ها به سمت سرور، بررسی پروتکل HTTP، آدرس دهی در اینترنت، بررسی سوکت های سمت سرور و کلاینت Sockets for Servers، امکان ارسال درخواست ها با پروتکل UDP، Nonblocking I/O و امنیت در ارسال داده ها در سوکت نرم افزاری در Java برخی از مباحثی هستند که در این کتاب آموزش داده شده اند. کتاب آموزش برنامه نویسی شبکه در جاوا مرجع اصلی برنامه نویسی شبکه با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا می باشد که در این بخش ویرایش چهارم آن را در اختیار شما کاربران محترم قرار داده ایم.

سرفصل های کتاب آموزش برنامه نویسی شبکه در جاوا :

 • Basic Network Concepts
 • Streams
 • Threads
 • Internet Addresses
 • URLs and URIs
 • HTTP
 • URLConnections
 • Sockets for Clients
 • Sockets for Servers
 • Secure Sockets
 • Nonblocking I/O
 • UDP
 • IP Multicast