جستجوی دسته : ASP.NET Core

انتشار اپلیکیشن ASP.NET Core 2.0 در Azure با سرویس های SQL

باسلام با یک مقاله دیگر از ASP.NET CORE 2.0 در خدمت شما عزیزان هستیم انتشار یا توسعه ی یک اپلیکیشن کمی دشوار است و اگر ما راه دقیق توسعه ی اپلیکیشن را ندانیم با مسائل زیادی روبرو خواهیم شد بنابراین در این مقاله به نحوه ی توسعه یا انتشار یک اپلیکیشن ASP.NET CORE 2.0 در Azure خواهیم پرداخت.

این مقاله نحوه ی توسعه یا انتشار یک اپلیکیشن ASP.NET CORE 2.0 در Azure را نشان می دهد. همانطور که همه ی ما می دانیم زمانی که ما اپلیکیشن را می سازیم باید جایی آن را توسعه دهیم که می تواند IIS ، Cloud یا هرجای دیگری باشد. انتشار یا توسعه ی یک اپلیکیشن کمی دشوار است و اگر ما راه دقیق توسعه ی اپلیکیشن را ندانیم با مسائل زیادی روبرو خواهیم شد.

بنابراین تمام گام های انتشار یک ASP.NET CORE 2.0 در Azure را نشان خواهیم داد. ما از قبل یک اپلیکیشن با استفاده از  Razor Page را ساخته ایم و اینجا از همان اپلیکیشن برای توسعه استفاده می کنیم.

بنابراین اجازه دهید به بخش پیاده سازی عملی برویم. ما یک پروژه ی آماده برای توسعه داریم. برای انتشار یک اپلیکیشن Asp.Net Core 2 از Solution Explorer روی پروژه راست کلیک کنید و روی گزینه ی “Publish” کلیک کنید.این مقاله درباره ی استفاده از SQL server و جداول برای عملیات CRUD است.

زمانی که ما گزینه ی “Publish” را انتخاب کردیم پنجره ی دیگری باز خواهد شد که در آن ما گزینه های دردسترس دیگری برای انتشار یک اپلیکیشن در Azure یا هاست دیگری نظیر IIS، پوشه و غیره داریم. این جا ما باید “Microsoft Azure App Service” را با گزینه ی “Create New” انتخاب کنیم و سپس بدون انجام هیچ کار دیگری فقط روی گزینه ی “Publish” کلیک کنیم.

پنجره ی بعدی گزینه های مختلفی برای تنظیم یک محیط هاست و سرویس های آن دارد. زیر قسمت “Hosting” می توانیم نام اپلیکیشن خود را تعریف کنیم “App Name”. این نام برای دسترسی به اپلیکیشن از مرورگر استفاده می شود، حال طرح اشتراکی خود را تعریف کردیم طبق آن می توانیم اپلیکیشن و گروه منابع آن را SQL server منتشر کنیم.

توجه

آیا ما باید Microsoft Subscription Plan را با Azure Credits برای توسعه داشته باشیم؟

توجه

اگر پایگاه داده را به عنوان بخشی از اپلیکیشن داشته باشیم به Service Part برای ساخت SQL server و پایگاه داده می رویم.

همانطور که ما اپلیکیشنی که عملیات CRUD را انجام می دهد منتشر می کنیم نیاز داریم که تنظیمات پایگاه داده ی SQL را نیز انجام دهیم بنابراین مستقیما به گزینه ی Services در زیر Hosting برای ساخت سرویس های مرتبط SQL نظیر SQL server، SQL database ، connection string و غیره می رویم.

همانطور که در تصویر زیر می توانیم ببینیم در گزینه ی Services در قسمت Resource Type ما “SQL Database” با علامت به علاوه[+] را داریم. برای ساخت SQL service جدید روی علامت به علاوه[+] کلیک کنید.

زمانی که روی علامت به علاوه کلیک می کنیم یک پنجره ی جدید باز می شود که مسئول تنظیم SQL server و پایگاه داده است. بنابراین ابتدا یک SQL Server جدید در Azure تنظیم می کنیم. برای ساخت SQL Server جدید در Azure روی دکمه ی New همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است کلیک می کنیم.

از پنجره ی “Configure SQL Server” باید نام SQL Server ، نام کاربری و رمز را برای دسترسی به آن از SQL Server Management Studio یا استفاده از آن با Connection String ، تعریف کنیم.

پس از تنظیم یک SQL server جدید روی OK کلیک کنید. با این کار به صفحه ی “Configure SQL Database” که می توانیم از طریق آن پایگاه داده ی SQL را تنظیم کنیم، برمی گردیم. بنابراین اینجا می توانیم نام پایگاه داده ی خود و همچنین نام connection string را تعریف کنیم زمانی که تمام این کار ها را انجام دادیم روی OK کلیک می کنیم.

توجه

پیش از این نام پایگاه داده و connection string به صورت پیش فرض انتخاب می شود ولی ما این جا این موارد را تغییر دادیم.

بنابراین تا به حال سه مورد را پیکربندی کرده ایم اول طرحی که تحت آن اپلیکیشن ما در Azure منتشر می شود مورد دوم SQL server است که ما پایگاه داده ی SQL خود و جداول را در آن پیکربندی کرده ایم و مورد آخر همانطور که تصویر زیر نشان می دهد پایگاه داده ی SQL با همان SQL server است.

حال زمان توسعه ی اپلیکیشن با پیکربندی بالا است بنابراین فقط روی دکمه ی “CREATE” کلیک کنید. با این کار همانطور که تصویر زیر نشان می دهد توسعه ی اپلیکیشن در Azure  شروع می شود.

اینجا می توانیم “Azure Successfully Configured” را ببنیم و Visual Studio انتشار اپلیکیشن در Azure را شروع می کند.

این کار چند دقیقه و یا چند ثانیه برای هر اتصال شبکه و سرعت توسعه ی اپلیکیشن روی Azure طول می کشد و به ما پیام هایی به شرح زیر در محل زیر نشان می دهد که می گوید اپلیکیشن با موفقیت توسعه یافته است.

همانطور که همه ی ما می دانیم این اپلیکیشن از پایگاه داده ی SQL و جداول آن برای انجام عملیات CRUD استفاده می کند. ما از قبل یک پایگاه داده ساخته ایم. ما از قبل در زمان پیکربندی SQL service یک پایگاه داده ساخته ایم اما جداول در حال ساخت هستند. برای ساخت جداول مورد نیاز SQL در پایگاه داده ی “TestDB” نیاز به دسترسی به SQL server و پایگاه داده ی آن و اجرای اسکریپت های جداول به صورت دستی داریم.

حال باید “Microsoft SQL Server Management Studio” را از سیستم خودمان باز کنیم و گواهی نامه های خودمان را ، همانطور که از قبل SQL server را پیکربندی کردیم، ارسال کنیم. مطمئن باشید که زمان وارد کردن نام سرور نام SQL server باید به فرمت زیر باشد.

Servername.database.secure.windows.net,1433

ما یک خطای جدید داریم که به معنی این است که به دلیل قانون firewall ، با این آدرس IP قادر به دسترسی به SQL server تعریف شده نیستیم.

برای حل این خطا باید این آدرس IP را به قوانین firewall اضافه کنیم بنابراین Microsoft Azure portal را باز کنید و SQL server را که قبلا پیکربندی کرده ایم را انتخاب کنید.

همانطور که تصویر زیر نشان می دهد زیر SQL Server گزینه ی “Firewall/Virtual Networks” را داریم. اینجا در عکس می توانیم ببینیم که درحال حاضر هیچ آدرس IP تعریف نشده است. شما باید روی “Add Client IP” برای اضافه کردن آدرس IP کلاینت در قوانین firewall کلیک کنید و سپس برای ذخیره سازی آن کلیک کنید.

پس از اضافه کردن “Client IP Address” آن را در قوانین Firewall خواهیم داشت حال می توانیم به این سرور از طریق SQL Server Management Studio دسترسی داشته باشیم.

اگر یک بار دیگر برای ورود به SQL Server Management Studio تلاش کنیم قادر به ورود خواهیم بود. حال پایگاه داده ی “TestDB” را که با این انتشار، پیکربندی کرده ایم را انتخاب کنید و راست کلیک کنید و یک پنجره ی کوئری جدید باز کنید. اینجا باید اسکریپت های SQL مانند ساخت یک جدول جدید، وارد کردن رکورد های جدید و غیره را اجرا کنیم.

بنابراین نهایتا همه چیز را پیکربندی کرده ایم که شامل پایگاه داده نیز می شود. حال زمان دسترسی به اپلیکیشن توسعه یافته ما می باشد اگر با URL زیر به اپلیکیشن خود دسترسی پیدا کنیم ( این فقط برای مورد من است و برای شما می تواند با نام خود شما تعریف شده باشد) اپلیکیشن را مانند زیر خواهیم دید.

https://razorpagesexample.azurewebsites.net/Product

 

ایجاد برنامه Angular با Visual Studio 2017

مطلبی که امروز برای شما آماده کرده‌ایم در رابطه با ساخت برنامه انگولار با Net Core 2.0. می‌باشد. در این مقاله ابتدا نحوه ایجاد برنامه انگولار با استفاده از ویژوال استودیو 2017 (.NET Core 2.) را بررسی خواهیم کرد و سپس آن را بر روی Azure قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پیش‌نیازها :

Visual studio 2017 community، می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

حساب کاربری Azure، می‌توانید حساب کاربری خود را به صورت رایگان از اینجا ایجاد کنید.

NET Core 2.0 SDK.، دانلود از اینجا

ایجاد برنامه انگولار با استفاده از قالب NET Core 2.0. در ویژوال استودیو 2017

بعد از اینکه تمام این موارد را نصب کردید، ویژوال استودیو 2017 را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

Create New Project -> Select Core Web application

روی Ok کلیک کنید و در پنجره بعدی، همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، Angular را انتخاب کنید.

ویژوال استودیو یک برنامه ساخت‌یافته برای شما ایجاد خواهد کرد.

ما نمی‌خواهیم در این مقاله به صورت عمیق به ساختار انگولار بپردازیم، اگر نیاز به جزئیات بیشتری دارید می‌توانید در مقالات دیگر ما آن را دنبال کرده و بیاموزید.

وقتی برنامه را در IISExpress اجرا می‌کنید، صفحه‌ای همانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

تا اینجا ما یک برنامه انگولار را با استفاده از ویژوال استودیو 2017 با موفقیت ایجاد کرده و آن را بر روی IISExpress اجرا کردیم.

انتشار برنامه انگولار بر روی Azure

روی سولوشن راست کلیک کرده و Publish را انتخاب کنید.

پنجره‌ای باز می‌شود که می‌توانید برنامه خود را روی هاست‌های متفاوتی منتشر کنید. Microsoft Azure App Service را انتخاب کرده و روی Publish کلیک کنید.

بعد از اینکه روی Publish کلیک کردید، برنامه سعی می‌کند تا به حساب کاربری Azure شما وارد شود و ویژوال استودیو جزئیات را از حساب Azure شما واکشی کرده و آن را در فرم نشان خواهد داد. اگر به صورت خودکار وارد سیستم نشدید، باید وارد شوید.

تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید، جزئیات حساب کاربری Azure ما است که برنامه در حال تلاش است تا آن‌ها را نمایش دهد.

Resource Group و App Service Plan

Resource Group یک نگهدارنده یا همان کانتینر است که در آن منابع Azure مثل برنامه‌های وب، پایگاه داده‌ها و ذخیره‌سازی حساب‌ها قرار گرفته و مدیریت می‌شوند.

App Service Plan برای تعیین اندازه، موقعیت و موارد دیگر وب که برنامه شما را میزبانی می‌کند، استفاده می‌شود.

اگر از قبل آن‌ها را ندارید، روی New کلیک کرده و Resource Group و App Service Plan را اضافه کنید.

اگر می‌خواهید Database را اضافه کنید، روی تب Service کلیک کنید و از بخش مورد نظر پایگاه داده را اضافه و مدیریت کنید.

اگر نمی‌خواهید پایگاه داده را اضافه کنید روی Create کلیک کنید، برنامه Angular Web با Azure منتشر شده و در مرورگر پیش‌فرض اجرا می‌شود.

نکته :

اگر URL را مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که نام برنامه وب به عنوان پیشوند URL استفاده شده است.

به عنوان مثال: http://<app_name>.azurewebsites.net

شما با موفقیت برنامه انگولار خود را بر روی Azure ایجاد کردید.

تغییراتی برای انتشار مجدد/گسترش مجدد (RePublish\ReDeploy)

اجازه دهید تغییراتی را در صفحه انجام داده و تغییراتمان را انتشار دهیم تا ببینیم آیا تغییرات در فضای ابری Azure (Azure cloud) اعمال می‌شوند یا خیر.

ما صفحه home.component.html را تغییر می‌دهیم، متون را به صورت زیر تغییر می‌دهیم.

تغییرات را ذخیره کرده و روی سولوشن کلیک راست می‌کنیم و دوباره Publish را می‌زنیم.

وقتی فرآیند انجام می‌شود، مرورگر راه‌اندازی خواهد شد.

همان‌طور که می‌بینید، تغییرات ما در Azure cloud اعمال شدند.

حالا هر وقت که بخواهیم تغییرات جدیدی را اعمال کنیم، روی Publish کلیک می‌کنیم و Cloud آپدیت خواهد شد.

می‌توانید برنامه وب را در Azure تحت سرویس‌های وب مدیریت کنید.

می‌توانید سورس کد برنامه را از اینجا دانلود کنید.

ویژگی های جدید نسخه ASP.NET Core 2.1

با سلام خدمت کاربران عزیز. درمقاله سعی شده ویژگی های ASP.NET.core2.1 را مورد بررسی قرار دهیم . با ما همراه باشید

ویژگی‌های جدید ASP.NET Core 2.1 در لاین بهبود سرور و سرعت کتابخانه‌ای شگفت‌انگیز است. ASP.NET Core 2.1 با یک فریمورک جدید همراه است.

ASP.NET Core 2.1 وارد بازار شد! شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های کد نویسی در این نسخه دیده می‌شود. بررسی‌های متعددی صورت گرفت و مشخص شد که اطلاع از ویژگی‌های جدید ASP.NET Core 2.1 می‌تواند استفاده از آن را کاربردی‌تر نماید.

ارائه فریمورک signalIR در نسخهASP.NET Core 2.1

برنامه‌های آنلاین و چت هرروز رشد می‌یابند و از دسته برنامه‌های محبوب در سراسر دنیا در بین کودکان و جوانان محسوب می‌شود. Signalir فریم ورکی بسیار مناسب برای نوشتن برنامه‌های بازی و چت است که تا به امروز برای ASP.NET Core در دسترس نبود، اما نسخه  ASP.NET Core 2.1 منتشر شد و بر این انتظار پایان داد. این تابع برای این فریم ورک بازنویسی شده است و سیستم بسیار کارآمدی دارد. ویژگی دومی که در نسخه  ASP.NET Core 2.1 دیده می‌شود امنیت بسیار بالای آن است. شما در نسخه  ASP.NET Core 2.1 می‌توانید برای ایجاد پروژه وارد گزینه configure for https شوید وبه این ترتیب امنیت لازم را برای پروژه خود فراهم سازید. به این ترتیب انتقال اطلاعات بین کلاینت و سرور بسیار امن است برای برنامه‌هایی که با درگاه‌های پرداخت مالی همراه است یک گزینه بسیار کارآمد محسوب می‌شود.

کتابخانه جدید در ASP.NET Core 2.1

در نسخه  ASP.NET Core 2.1 برای اینکه احراز هویت در پروژه صورت بگیرد می‌توانید از.net به‌صورت کتابخانه استفاده کنید. این مسیر بسیار آسان است، در ابتدا باید پکیج ASP.NET Core  را از طریق nugget نصب کنید و سپس بخش starup از identity را فعال‌سازی نمایید. شما می‌توانید با کلیک راست بر روی پروژه خود وارد بخش add شوید و بسته موردنیاز را به کتابخانه موجود اضافه نمایید. به‌عنوان‌مثال شما در پروژه خود تنها به login و logout نیاز دارید پس می‌توانید تنها همین گزینه‌ها را انتخاب نمایید. درواقع این ویژگی در این نسخه سبب می‌شود که کتابخانه طبق سلیقه شما شخصی‌سازی شود. ویژگی چهارم در نسخه  ASP.NET Core 2.1 بهبود مدت‌زمان build پروژه است. درواقع زمان زیادی در نسخه‌های قبلی صرف می‌شود تا پروژه ساخته شود با این نسخه توانست با یک رشد 61درصدی همراه باشد.

پیشرفت‌های کتابخانه‌ای و GDPR در نسخه  ASP.NET Core 2.1

پنجمین ویژگی که در نسخه  ASP.NET Core 2.1 دیده می‌شود و البته بسیار مشهور است استفاده از Razor UI به‌عنوان یک کتابخانه است. با استفاده از ابزار می‌توانید مدل‌ها، کنترلرها و و یوهای مربوط به کنترلر را به یک کتابخانه تبدیل نمایید و به‌سادگی در پروژه‌های بعدی از آن استفاده کنید. در این نسخه ویژگی ششم که تحت عنوان پیشرفت GDRP است بسیار مهم و جالب است. GDRP به مجموعه قوانینی گفته می‌شود که توسط اتحادیه اروپا وضع‌شده است و به معنی مقررات حفظ اطلاعات عمومی اشخاص است. طبق این قانون شرکت‌ها باید شفاف‌سازی دقیق در خصوص استفاده از اطلاعات کاربران ارائه دهند. این ابزار در نسخه جدید پیاده‌سازی شده است. درواقع در این نسخه از کاربر به‌صورت مستقیم سؤال می‌شود که آیا مایل است اطلاعاتش ذخیره شود یا خیر. درصورتی‌که در نسخه قبلی این روند به‌صورت بدون پرسش صورت می‌گرفت و ازنظر امنیتی غیرقابل‌قبول بود.

بهبود سرور و پشتیبانی از Area در نسخه  ASP.NET Core 2.1

هفتمین ویژگی در نسخه  ASP.NET Core 2.1 به این صورت است که گزینه‌های بیشتری به بخش kestrel سیستم اضافه‌شده است و این روند سبب افزایش امنیت و سرعت می‌شود و به این صورت اطلاعات لازم درزمینه کار با iis بسیار افزایش می‌یابد. خبر خوش در قالب هشتمین ویژگی نسخه جدید در خصوص پشتیبانی از نسخه razor page است به‌نوعی که از ابزار قدرتمند area پشتیبانی می‌کند.

در این نسخه تعدادی ویژگی جدید به web API اضافه‌شده است به‌طوری‌که ساختن یک تولبار WebAPI آسان‌تر از قبل شده است. درواقع شما می‌توانید ورودی‌ها را بهتر پردازش نمایید و خطاها را به‌سادگی مدیریت کنید. Json patch به‌سادگی بهبود می‌یابد.

به‌روزرسانی قالب‌های SPA در ASP.NET Core 2.1

در این نسخه شاهد به‌روزرسانی قالب‌های React، Angular  هستیم که سبب می‌شود ساختار پروژه استاندارد پیش برود و به‌نوعی بتوان سیستمی ایجاد کرد که برای هر فریم ورکی مناسب باشد.

در این مقاله سعی شد به‌طور دقیق در خصوص ویژگی‌های ASP.NET جدید نسخه صحبت شود و به‌این‌ترتیب برنامه نویسان می‌توانند با استفاده از ویژگی‌های جدید و قدرتمند این نسخه مشکلاتی که در نسخه‌های قبلی وجود داشت را حل نمایند. مزیت ASP.NET Core 2.1 بسیار بیشتر از نسخه‌های قبلی است و سبب سرعت در کد نویسی و البته آسان‌تر شدن آن نیز می‌شود. نصب این نسخه بسیار آسان‌تر از نسخه‌های قبلی است و زمان زیادی برای نصب و همین‌طور فضای زیادی برای نصب نیاز ندارد و شما می‌توانید به‌سادگی از محیط کاربردی آن استفاده نمایید.  دوره‌های آموزشی کاملی نیز در خصوص نسخه جدید دیده می‌شود.

 

اهمیت NET Coreدر سی شارپ

با سلام با یکی دیگر از مطالب NET core در خدمت شما هستیم .امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید .

#C با تنوع، ویژگی های جدید و OSS گسترده می تواند بهترین گزینه باشد. چگونگی اینکه NET Core . سی شارپ را گام بزرگ بعدی قرار داده است را در این پست متوجه خواهید شد.

برای سال ها من درباره زبان های برنامه نویسی چند منظوره و اینکه چگونه برخی از زبان های جدید یک پدیده ی جالب شدند مطالعه کردم. با گذشت زمان زبان هایی نظیر Ruby، Python، Scala، Go، Node.js، Swift و موارد دیگر به وجود آمدند. جالب است که ببینید مایکروسافت و گروه آن چه کاری را NET Core. انجام دادند و چگونه این زبان به یک پدیده ی جذاب جدید تبدیل شد.

مشکل بسیاری از زبان های برنامه نویسی موجود این است که فقط برای یک مورد استفاده مناسب هستند. Ruby و PHP برای وب اپلیکیشن ها عالی هستند Swift یا Objective-C، برای ساخت اپلیکیشن های iOS یا MacOS هستند اگر شما خواستید که یک بک اند سرویس بنویسید می توانید از Python ، جاوا یا زبان های دیگر استفاده کنید در کنار این موارد C# ، جاوااسکریپت و جاوا تنها زبان هایی هستند که برای طیف گسترده ای از موارد استفاده مناسب هستند.

اگر بخواهید زبانهای برنامه نویسی زیادی را یاد بگیرید، مسئله ای دشوار خواهد بود و این موضوع فرصت های شغلی را محدود می کند. موضوع فوق العاده درباره ی C# تنوع بالای آن است که می تواند برای طیف متنوعی از اپلیکیشن ها استفاده شود. امروزه با NET Core. حقیقتا کار با MacOS  و لینوکس هیچ محدودیتی وجود ندارد. این موضوع را در ادامه با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

چرا C# و NET Core. گام های بزرگ بعدی هستند؟

من با NET Core. بیش از یک سال کار کرده ام و بسیار تحت تاثیر آن قرار گرفته ام. حتی یک اپلیکیشن NET. را برای اجرا روی یک Mac پورت کرده ام که دیدن اجرای آن بعد از همه ی این سال ها بسیار شگفت انگیز بود.

از آنجایی که شرکت ما ابزار های توسعه که با NET Core. هم کار می کند، می سازد، احساس می کنم که ما بیشتر با آن چیزی که در حال رخ دادن است مرتبط هستیم. پیش بینی می شود که NET Core. رشدی بسیار سریع خواهد داشت و من پیشبینی می کنم که نیاز به توسعه دهندگان NET Core. در سال 2018 بسیار زیاد خواهد بود. ما هرروزه با مشتریانی که هم اکنون در تولید، درحال اجرای اپلیکیشن های NET Core. صحبت می کنیم.

بنابر شاخص برنامه نویسی TIOBE، C# درحال حاضر یکی از پنج زبان برنامه نویسی برتر است.

6 موردی که باید درباره ی C# و NET Core. بدانید

اگر شما به یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید فکر می کنید، من می خواهم برخی از دلایل خود که چرا C# و NET Core. باید در راس لیست شما قرار بگیرد را در اختیار شما قرار دهم.

یادگیری آسان:

اگر شما در C ، جاوا یا حتی جاوااسکریپت برنامه نویسی کرده باشید syntax سی شارپ برای شما بسیار آشنا خواهد بود. خواندن و فهم syntax ساده است. بنابر شاخص TIOBE که پیش تر آن را دیدیم میلیون ها توسعه دهنده وجود دارد که می توانند به راحتی از جاوا یا C به این زبان بیایند.

منابع زیادی برای کمک به شما در یادگیری C# وجود دارد که بسیاری از آن ها رایگان هستند و برخی هم هزینه ی کمی دریافت می کنند.

Pluralsight: هزینه ی اشتراکی کمی را برای محتوا های آموزشی عالی دریافت می کند.

Microsoft Virtual Academy: فیلم ها و ارزیابی های رایگان دارد.

Microsoft Getting Started with C# : آموزش های تعاملی رایگان دارد.

ویژگی های زبان مدرن:

NET. سابقه ی طولانی دارد و در طی 15 سال اخیر دائما تغییر و پیشرفت داشته است. در طی سال های اخیر من پیشرفت های بی نظیری از جمله MVC ، generic ها، LINQ، async/awaitو بسیاری موارد دیگر را دیده ام. به عنوان فردی که شخصا وقت خود را وقف این زبان کرده ام، مشاهده ی پیشرفت آن در طی زمان بسیار شگفت انگیز است. NET Core. تغییرات زیادی داشته است از جمله اینکه stack کاملا تغییر کرده است.

در اینجا برخی از ویژگی های برتر را معرفی خواهیم کرد:

-Strongly Typed

- class librarieهای پایه ای قوی

- برنامه نویسی ناهمگام (Asynchronous)- سهولت استفاده از الگوی async/await

- کالکشن Garbage و مدیریت خودکار حافظه

- LINQ زبان تجمیع شده ی کوئری ها

- Genericها - List<T>, Dictionary<T, T>

- مدیریت پکیج

- قابلیت اشتراک گذاری باینری ها از طریق framework ها و platform های چندگانه

- Frameworkهایی که استفاده از آن ها برای ساخت وب اپلیکیشن های MVC و API های RESTful ساده است.

تطبیق پذیری: وب، موبایل، سرور، دسکتاپ

یکی از بهترین موارد درباره ی C# و NET. تنوع بالای آن است. من می توانم اپلیکیشن های دسکتاپ،وب اپلیکیشن ها ،سرویس های پیش زمینه ای و حتی اپلیکیشن های موبایل را با استفاده از Xamarin بنویسیم. درکنار C# تمام چیزی که باید بدانم کمی جاوااسکریپت (به کمک TypeScript) برای هک برخی از کد های UI (که من هنوز سعی می کنم از آن جلوگیری کنم) می باشد. templateها ی ASP.NET Core حتی از layout های Bootstrap و npm برای استفاده از کتابخانه های سمت کلاینت استفاده می کند.

تطبیق پذیری یک چالش بزگ است زیرا سرمایه گذاری برای یادگیری زبان می تواند برای مجموعه ای گسترده از موارد استفاده شود. مجموعه ی مهارت های شما بسیار منعطف است. اگر شما می خواهید مواردی را که درحال انجام هستید را بایکدیگر ترکیب کنید، می توانید از ساخت وب اپلیکیشن ها به ساخت اپلیکیشن های موبایل پرش کنید. این مورد یک تفاوت اساسی با بسیاری از زبان های برنامه نویسی که تنها در سمت سرور کار می کنند، می باشد.

اجازه دهید بهترین پشتیبانی از Microsoft Azure را فراموش نکنیم. هیچگاه مانند الان اجرا و توسعه در کلود تنها با چند کلیک ساده نبوده است. همچنین از مخازن Docker نیز پشتیبانی می شود که توسعه ی اپلیکیشن ها AWS یا ارائه دهندگان هاست دیگر را آسان می کند.

ابزار های توسعه ی عالی :

ویژوال استدیو همیشه به عنوان یکی از بهترین IDE های دردسترس برای توسعه دهندگان معرفی شده است. این IDE یکی از بهترین ویرایشگر های کد است که از ویژگی هایی نظیر کد کامپلیشن،دیباگ کردن، پروفایلینگ، ادغام با Git ، تست unit و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می کند. در حال حاضر ویژوال استدیو یک نسخه ی کامل رایگان را به عموم ارائه می دهد.

همچنین ممکن است که برای NET Core. به عنوان فایل های متنی پایه ای با ویرایشگر متنی مورد علاقه ی خود کدنویسی کنید. شما همچنین می توانید از Visual Studio Code برای هر سیستم عاملی به عنوان یک ویرایشگر کد عالی استفاده کنید. برای افرادی که هیچگاه از vim یا emacs دست نمی کشند باید بگوییم که شما می توانید C# را نیز توسعه دهید.شما همچنین می توانید یک پلاگین برای ویژوال استدیو برای اضافه کردن همه ی کلید های میانبر مورد علاقه ی خود نصب کنید.

تمام محیط NET. سرشار از ابزار های توسعه ای شگفت انگیز است. برای مثال من کار بدون Resharper از Jetbrains را نمی توانم تصور کنم. تعداد زیادی از ابزار های عالی وجود دارد که شامل ترکیبی از محصولات open source و تجاری می باشد.

استاندارد سازی مهارت ها :

NET. با مجموعه ای از class librarie های بسیار عالی همراه است. برخلاف Node.js توابع رشته ای ساده نظیر( LeftPad)وجود دارد. آرایه ی وسیعی از کلاس های پایه ای واقعا نیاز به پکیج های خارجی را کاهش می دهد. مایکروسافت به برخی از پروژه های عمومی نظیر JSON.NET برای اینکه یکی از کتابخانه های کلیدی که در بسیاری از پروژه ها استفاده شود، نیز تکیه کرده است.

مایکروسافت مجموعه ی بسیار خوبی از طرح ها و تمرینات برای NET. ارائه می دهد. برای مثال دسترسی به داده های استاندارد (entity framework) و frameworkهای آماده ی model-view-controller (MVC)  وجود دارد. بسیاری از توسعه دهندگان از این framework های استاندارد استفاده می کنند. این ویژگی به توسعه دهندگان امکان جابجایی بین تیم ها و استانداردسازی های سریع ازاینکه چگونه موارد کار می کنند را می دهد. با این امکان دانش و مهارت شما قابل انتقال می شود.

دات نت کور ، Open Source است :

یکی از بزرگترین تغییراتی که در NET. اتفاق افتاده است Open Source کردن کد ها بوده است. درحال حاضر به صورت مجازی تمام کد ها در GitHub برای عموم به منظور مشاهده، بررسی و مشارکت دردسترس است. این تغییر بزرگی بود که اکثر افراد در این حرفه فکر نمی کردند اتفاق بیفتد.

به عنوان یک توسعه دهنده نیاز دارید که عمیقا بررسی کنید که کد شما واقعا چه کاری انجام می دهد برای مثال در گذشته، یکبار فکر کردم که اگر Dispose() را در database connection فراخوانی کنم آیا ارتباط را می بندد یا نه. اگر شما بتوانید به نحوی به source code دسترسی داشته باشید به سرعت می توانید اینگونه سوال ها را بررسی کنید.

حتی اگر در source code مشارکتی نداشته اید از اجتماع بزرگی که در آن هستید سود خواهید برد. مسائل و بهبود ها به سرعت بحث کدزنی می شوند و برای استفاده در اختیار شما قرار می گیرد.

10ویژگی برتر و جدید ASP.NET Core 2.0

با سلام خدمت کاربران عزیز با یکمطلب دیگر در خدمت شماهستیم .

ASP.NET Coreرا به عنوان ابزاری قابل استفاده در چند پلت فرم می شناسند که با استفاده از آن می توانید انواع اپلیکیشن های خود را بسازید. اپلیکیشن های مختلف می توانند شامل برنامه وب، برنامه دسکتاپ، برنامه موبایل یا برنامه بازی باشند. همه نوع برنامه را می توان با استفاده از یک پلت فرم ایجاد کرد، این پلت فرم چیزی جز .NET Core نیست.

همانگونه که در مایکروسافت بیان شده، اکنون.NET را می توان در یک خط به صورت زیر توضیح داد:

رایگان، قابل استفاده در چند پلت فرم (Cross-Platform)، پلت فرمی طراح است که برای ساخت انواع اپلیکیشن ها کاربرد دارد.

بسیار خب، این تعریف کاملا درست است. حال .NET به .NET Core تبدیل شده و آن را به عنوان ابزاری قابل استفاده در چند پلت فرم می شناسند که با استفاده از آن می توانید انواع اپلیکیشن های خود را بسازید. اپلیکیشن های مختلف می توانند شامل برنامه وب، برنامه دسکتاپ، برنامه موبایل یا برنامه بازی باشند. همه نوع برنامه را می توان با استفاده از یک پلت فرم ایجاد کرد، این پلت فرم چیزی جز .NET Core نیست.

به تازگی مایکروسافت نسخه جدیدی از ASP.NET Core را همراه با .NET Core  معرفی کرده است. این نسخه ASP.NET Core 2.0 نام دارد و دارای ویژگی های جدید و جالبی است. این ویژگی ها نه تنها عملکرد آن را بهبود داده اند بلکه باعث افزایش بهره وری آن شده و اپلیکیشن شما را قدرتمند تر و قابل اطمینان تر می سازند. من برای اشتراک گذاری ویژگی های  ASP.NET Core 2.0 بسیار هیجان زده هستم.

می توانید  ASP.NET Core 2.0 را همراه با نسخه 15.3 Visual Studio 2017 استفاده کنید. می توانید با دانلود.NET Core SDK 2.0 از ویژگی های این نرم افزار بهره ببرید. Asp.NET Core 2.0 دارای ویژگی های جدیدی است. در اینجا همه ویژگی های این برنامه بیان نمی گردد اما سعی شده تا 10 ویژگی برتر و جدید ASP.NET Core 2.0 ارائه گردند

عملکرد و کارآیی :

اکنون این برنامه بسیار سریع تر از نسخه ASP.NET Core 1.x است. این نسخه تقریبا 20 % از نسخه قبلی سریع تر است. با استفاده از لینک زیر میتوانید این موضوع را در  techempower.comبررسی کنید. با سرچ کردن عبارت «aspnetcore» در این وب سایت می توانید نتایج را مشاهده کنید.

حداقل کد :

باید چند خط کد را برای رسیدن به همان کار بنویسیم. به عنوان مثال اکنون احراز هویت با استفاده از چند خط کد بسیار ساده انجام می شود. زمانی که در مورد کلاس Program.cs صحبت می کنیم، ASP.NET Core 2.0  در مقایسه با نسخه های قبلی دارای حداقل کد می باشد. در نسخه اولیه ASP.NET Core، باید همه چیز را در متد main مانند وب سرور شما «Kestrel» ، پوشه کنونی تان(current directory) نصب کنیم. اگر تمایل به استفاده از IIS دارید، باید بتوانید به خوبی IIS را با این برنامه ادغام کنید. اما در ASP.NET Core 2.0، نیازی نیست نگران این موارد باشید، این کارها به صورت اتوماتیک با استفاده از متد CreateDefaultBuilder  انجام می شود تا همه چیز نصب گردد.

صفحه Razor :

در ASP.NETCore 2.0، صفحه Razor به منظور ایجاد صفحات دینامیک برای وب اپلیکیشن معرفی شده است. با استفاده از صفحات Razor می توانیم برنامه هایی ساده و قدرتمند همراه با ویژگی های ریزور مانند Layout Pages, Tag Helpers, Partials Pages, Templates بسازیم؛ همچنین با استفاده از ویژگی های ASP.NET مانند کدcode behin و غیره نیز می توان این برنامه ها را ایجاد کرد و بهبود داد. صفحات Razor از الگوهای استاندارد MVC  پیروی می کنند. در اینجا انواع مختلف دستورالعمل ها مانند  @page, @model, @namespace, @usingرااستفاده نمودیم. در صفحه نمایش (view page) و صفحه code behind مربوط به آن از کلاس Page Model که یک کلاس اصلی(base) است ارث بری شده است.

صفحه Razor به بیان ساده، نمایشی مربوط به کلاس code behind است که از کلاس Page Model ارث برده که آن خود یک کلاس ابسترکت در «Microsoft.AspNetCore.Mvc.RazorPages» می باشد. این برنامه از کنترلر برای نمایش (view) [.cshtml] آنطور که ما در MVC استفاده می کردیم، استفاده نمی کند بلکه code behind به خودی خود کار کنترلر را انجام می دهد. این صفحات [.cshtml] در  Pages folder قرار داده نمی شوند.

زمانی که می خواهید صفحات ریزور(Razor Pages) را در Asp.NET Core 2.0 بسازید، قالب web application را انتخاب کنید.

Meta Packages and Runtime Store

ASP.NETCore 2.0 به همراه پکیج “Microsoft.AspNetCore.All”  که یک متا پکیچ برای تمام وابستگی هایی که در هنگام ایجاد اپلیکیشن های  ASP.NET Core 2.0 مورد نیاز هستند، عرضه شد. این بدان معنی است که وقتی یکبار شما آن را اینکلود کردید دیگر نیازی به اینکلود کردن دیگر پکیج ها ندارید به این دلیل که پکیج “Microsoft.AspNetCore.All” از .NET Runtime Core Store که همه ی پکیج های runtime را شامل میشود و برای ASP.NET Core نیاز است ، پشتیبانی میکند

در این عکس شما میتوانید تنها رفرنسی که اضافه شده است یعنی “Microsoft.AspNetCore.All” با ورژن 2.0.5 را ببینید  همان طور که گفته شد این متا پکیج همه ی نیاز های دیگر پکیج ها را برطرف میکند.

پس شما دیگر نیازی به اضافه کردن پکیج دیگری از خارج ندارید با این متا پکیج همه چیز را در اختیار داریم و دیگر شما نیازی به نگهداری از پکیج های مختلف با ورژن های مختلف ندارید، شما اینجا فقط یک ورژن دارید و آن 2.0.5  یا 2.x.x است.

اگر شما مانند عکس زیر روی فلش کوچک کنار آن کلیک کنید تا محتویات داخل ان را ببینید.متوجه میشوید که قبلا همه ی پکیج های مربوطه به این متا پکیج ارجاع داده شده اند.

.NETStandard 2.0

  .NETStandardیک گروهی از API ها که توسط .NET Framework  پشتیبانی میشوند میباشد. .NET Standard 2.0 در مقایسه با ورژن های قبلی از بسیاری از API ها پشتیبانی میکند.

.NETStandard 2.0 بیشتر از 3200 ، API پشتیبانی میکند.

به غیر از موارد استثنائی ، .NETStandard 2.0 از حدود 70% ، API هایی که در حال حاضر دارند استفاده میشوند و یا می توانند با .NET Framework استفاده شوند ، پشتیبانی میکند.

برای مثال .NETStandard از ویژگی Logging با استفاده از Log4Net پشتیبانی نمی کند ، پس ما نمیتوانیم از ان در ASP.NET Core استفاده کنیم اما در2.0 .NET Standard  این ویژگی وجود دارد. ما می توانیم بسیاری از ویژگی هایی که بخشی از NET Framework. هستند استفاده کنیم  ، اما ما از آن در ASP.NET Core با NET Standard 1.x. استفاده نکردیم. ما میتوانیم از NET Framework. به همراه NET Standar 2.0. استفاده کنیم.

SPA Template

ASP.NET Core 2.0 به همراه قالب جدید SPA که می تواند با آخرین ورژن Angular 4 ، React.js ,  و Knockout.js با Redux استفاده شود ، عرضه شد .

به طور پیش فرض Angular 4 و React با تمام صفحات مورد نیاز پیاده سازی شده است . زمانی که ما یک اپلیکیشن با استفاده از قالب SPA ایجاد میکنیم سپس همه ی پکیج های مورد نیاز با استفاده از NPM بصورت اتوماتیک نصب می شوند

شما دیگر نیازی به پکیج های انگولار و تایپ اسکریپت ندارید ، چون همه ی پکیج هایی را که نیاز است  نصب شده و به شما پروژه آماده میدهد تا کد زنی خود را شروع کنید

Sys

پکیج های “Microsoft.AspNetCore.Server.WebListener” و“Microsoft.NET.Http.Server”  در یک پکیج ادغام شده اند و در پکیج  Microsoft.AspNetCore.Server.HttpSys قرار گرفته اند و نام آن به  Microsoft.AspNetCore.Server.HttpSys آپدیت شده است . پس از الان بجای پیاده سازی 2 پکیج ، فقط همین یک پکیج را پیاده سازی می کنیم.

Razor View Engine with Roslyn

ASP.NET Core 2.0 توسط کامپایلر Roslyn پشتیبانی میشود و همچنین از ویژگیهای سی شارپ 7.1 پشتیبانی میکند.

پس ، ما می توانیم از کامپایلر Roslyn در برنامه های ASP.NET Core MVC با Razor View Engine بهره ببریم.

Visual Basic پشتیبانی

در این عرضه جدید ASP.NET Core 2.0 ، ویژوال بیسیک یک بخشی از زبان برنامه نویسی .NET Core می باشد.الان ما می توانیم انواع مختلف اپلیکیشن ها را با استفاده از کد ویژوال بیسیک بسازیم.

Output from ASP.NET Core Web Server

در پنجره ی خروجی ، ما می توانیم برنامه ی خود را با استفاده از گزینه ASP.NET Core Web Server ، تریس (trace) کنیم . این ویژگی به ما نشان خواهد داد که به چه نحوی برنامه ی ما  بالا می آید و چگونه در browser رندر می شود. همه ی اطلاعات از استارت شدن تا رندر شدن به شما داده می شود.

کتاب آموزش ASP.NET Core به زبان ساده به صورت PDF فارسی

 کتاب آموزش ASP.NET Core به زبان فارسی

در این بخش دانلود رایگان کتاب آموزش ASP.NET Core به زبان ساده را با فرمت PDF و به زبان فارسی آماده کردیم که در قالب شش فصل و ۱۲۸ صفحه توسط علی بیات قلی لاله و زهرا بیات قلی لاله تهیه شده است. در ادامه به معرفی این کتاب آموزش ASP.NET Core پرداخته و سرفصل های آن به همراه لینک دانلود رایگان قرار داده شده است.

مقدمه نویسنده

این کتاب آموزشی مناسب کسانی است که می خواهند با یک عملکرد سریع، پاسخی برای بازار کار باشند. داده ها، در همه جا با سرعت باور نکردنی در حال ردش هستند و میلیون ها برنامه کاربردی از این داده ها استفاده می کنند. اما خبر خوب برای شما این است که هنوز میلیون ها برنامه کاربردی، تولید نشده و مهارت شما برای این شغل بسیار مورد نیاز است. متاسفانه فشار برای تولید و توسعه نرم افزار، بسیار بالاست و همین مورد می تواند شروعی، برای حرکت دوباره باشد.

چطور این حرکت دوباره را شروع کنیم؟

برای این حرکت دوباره، باید به بازار کار نگاهی بیندازیم. همه چیز به سمت جدیدترین و بروزترین تکنولوژی ها در حرکت است. بیاید برای این حرکت دوباره، ما هم با بروزترین تکنولوژی ها شروع کنیم. ماموریت من در زندگی، یادگیری جدیدترین تکنولوژی ها و آموزش آن به سایرین است. دوست دارم دانسته هایم را به اشتراک بگذارم و راه چند ساله ام را برای دیگران آسان تر کنم. در این کتاب سعی شده، ایده یادگیری و تولید کد های عالی با روشی کاملا ساده و روان بیان گردد.

هدف و تمرکز اصلی کتاب

تمرکز این کتاب، ساخت برنامه های کاربردی و تنظیم عملکرد شما در برنامه نویسی است. موضوع این کتاب، فریم ورک ASP.NET Core و هدف این کتاب، آموزش مفاهیم اساسی برای تولید یک وب اپلیکیشن است. در این کتاب سعی شده از جنبه های متفاوت، نکات و تکنیک هایی بیان، و گاهی با یک مثال، همه چیز ملموس تر شود. شما خیلی سریع دست به کد خواهید شد و لذت برنامه نویسی، با رویکرد های جدید را، حس خواهید کرد.

ASP.NET Core چیست؟

این روزها، وب اپلیکیشن ها، در همه جا دیده می شوند و انتظار می رود که این اپلیکیشن ها ، بی نهایت Scalable ، قابل توسعه در Cloud و دارای کارایی (Performance) بالا باشد. خبر خوبی که می توانم به شما دهم، این است که ASP.NET Core دقیقا برای این نیازمندی ها طراحی شده است. نکته بسیار مهم و جذاب ماجرای dot NET Core این است که، این تکنولوژی می تواند هم در ویندوز، هم لینوکس و هم سیستم عامل اپل اجرا شود. اینکه شما به یک وب سایت ساده نیاز دارید یا یک وب اپلیکیشن E-Commerce پیچیده، همه با این تکنولوژی قابل انجام است.

ASP.NET Core آخرین دستاورد ASP.NET می باشد و هدف Highly Modular و Little Coupling ، طراحی شده است. با این روند برنامه شما با ماژولاریتی بالا و کمترین وابستگی ایجاد می شود. اگر قبلا با ASP.NET MVC 5 کار کرده باشید، می توان گفت که ASP.NET Core ایده خوبی برای شروع کار شماست. ASP.NET Core کاملا Open Source بوده و شما می توانید در GitHub آن را دانلود نمائید. علاوه بر این، قابل دسترس در Windows و Mac و Linux هم می باشد که این دو مورد می تواند یک تضمین عالی برای ادامه راه ما باشد.

asp.net core book 6274 2 تصویر

 

نکته خیلی مهم در مورد ASP.NET Core :

کدهای اپلیکیشن در ASP.NET Core ، در هر Host که باشد، می تواند به درخواست HTTP پاسخ دهد و اپلیکیشن شما در هر سروری که بتواند به Request های HTTP دسترسی داشته باشد، اجرا خواهد شد. این یعنی اینکه شما دیگر به IIS وابسته نیستید. به طور کلی Handle کردن درخواست های HTTP به دو دسته مهم تقسیم می شوند:

 1. درخواست از یک Browser که HTML بر می گرداند. این برای ASP.NET به عنوان Web UI است.
 2. یک درخواست از نرم افزار که داده ها را بر می گرداند. این برای ASP.NET Core به عنوان Web API یا WebService است.
یک موضوع جالب :

ASP.NET Core یک بار دیگر:

 • از اول نوشته شده است
 • ماژولار است
 • Multi-Platform است
 • کارایی (Perfornmance) بالایی دارد
مزایای ASP.NET Core :

برای دانستن اینکه، چرا مایکروسافت تصمیم گرفت تا یک فریم ورک جدید را ایجاد نماید، باید مزایای آن را دنبال نمایید. ASP.NET Core امکانات زیادی را با خود به ارمغان آورده که در زیر برخی از آنها لیست شده است:

 • Middleware Pipeline برای تعریف رفتارهای اپلیکشن شما
 • بشتیبانی توکار از Dependency Injection
 • ترکیب UI (MVC) و ساختار API (Web API)
 • سیستم پیکربندی بسیار گسترده
 • قابل Scalable شده برای پلتفرم های Cloud ، با استفاده از Asynchronous Programming

شاید نسبت به بعضی از این واژگان مطرح شده در لیست بالا بیگانه باشید، اما نگران نباشید زیرا در طول آموزش این مفاهیم توضیح داده شده و مدام تکرار می شود. در ادامه با دانلود رایگان کتاب آموزش ASP.NET Core و مطالعه و پیگیری آن با ما همراه باشید.

فهرست مطالب کتاب آموزش ASP.NET Core به زبان ساده

فصل اول: مقدمات ASP.NET Core

 • ۱NET Core چیست؟
 • ۲مزایای NET Core
 • ۳ایجاد اولین اپلیکیشن NET Core
 • ۴ساختار پروژه
 • ۵کلاس Program
 • ۶کلاس Startup
 • ۷Middleware در NET Core چیست؟
 • ۸قابلیت های Middleware
 • ۹موارد استفاده از Middleware
 • ۱۰نحوه عملکرد Middlware
 • ۱۱کاربرد متد ConfigureServices در کلاس Startup
 • ۱۲چطور Request ها با Middleware ، Handle می شوند؟
 • ۱۳کاربرد متد Configure در کلاس Startup
 • ۱۴wwwroot

فصل دوم : مدیریت Exception ها

 • ۱مدیریت Exception ها
 • ۲مدیریت Exception ها و محیط های اجرایی
 • ۳Exception در محیط اجرایی
 • ۴تعریف Environment
 • ۵مدیریت Status code ها

فصل سوم : مقدمات EF Core

 • ۱Routing چیست؟
 • ۲مقدمه ای در مورد EF Core
 • ۳اضافه کردن دیتابیس به پروژه
 • ۴DataAnnotation چیست؟
 • ۵تعریف DbContext
 • ۶ConnectionString چیست؟
 • ۷مقدمه ای در مورد Dependency Injection
 • ۸مزایای DI
 • ۹طول عمر یک سرویس ایجاد شده توسط DI
 • ۱۰انواع طول عمر

فصل چهارم : ایجاد دیتابیس

 • ۱ریجستر DbContext از طریق DI
 • ۲نکاتی در مورد json و IConfiguration service
 • ۳Entity Framework Migration چیست؟
 • ۴ایجاد Migration
 • ۵نکاتی در مورد EF Core

فصل پنجم : عملیات CRUD

 • ۱مفهوم Separation Of Concerns
 • ۲شروع عملیات CRUD
 • ۳Controller چیست؟
 • ۴Layout چیست؟
 • ۵نمایش لیست کارمندان
 • ۶Razor چیست؟
 • ۷Tag Helper چیست؟
 • ۸_ViewImports و _ViewStart چیست؟
 • ۹جزئیات کارمند
 • ۱۰ایجاد URL برای Action
 • ۱۱Model Binding چیست؟
 • ۱۲Validation بر روی Server
 • ۱۳ValidateAntiForgeryToken چیست؟
 • ۱۴متد حذف کارمند
 • ۱۵درج کارمند جدید
 • ۱۶تمام کدهای EmployeeController
 • ۱۷NET Identity چیست؟

فصل ششم : ASP.NET Identity

 • ۱Authentication و Authorization چیست؟
 • ۲مدیریت User
 • ۳ایجاد صفحه Login
 • ۴Claim چیست؟
 • ۵Principal چیست؟
 • ۶ایجاد یک Principal
 • ۷Claim برای کاربر
 • ۸افزودن Claim Check
 • ۹ایجاد Logout
 • ۱۰ثبت نام کاربر